Chci poznat Česko 2

Chci poznat Česko 2

Další tipy na výlety v Česku

Jste cizinec a žijete v Česku? Poznejte Českou republiku a objevte atraktivní místa, zajímavé lidi a českou náturu. Je léto a to je skvělý čas na výlety. Nabízím vám několik tipů na cestování po Česku všemi směry.

Sever

Krkonoše a Sněžka

Máte rádi turistiku? Potom musíte jet do Krkonoš. To jsou české hory s nejvyšší horou, která se jmenuje Sněžka a měří 1 603 metrů. Na Sněžce je taky hranice mezi Českem a Polskem. Na Sněžku se dostanete pěšky nebo lanovkou. Lanovka jede z města Pec pod Sněžkou. Jestli chcete jít pěšky, můžete jít také z Pece pod Sněžkou nebo dojet autem/autobusem do města Horní Malá Úpa a pak začít stoupat nahoru. Cesta je dlouhá asi 7–8 km. A nahoře vás čeká odměna: krásný panoramatický výhled na Česko. A kdo chce pokračovat, může jít ze Sněžky na další trasu a prodloužit si výlet. Když si najdete v Krkonoších ubytování, můžete tam strávit třeba hezký turistický víkend.

Video

 

Západ

Cheb

Cheb je staré (11. století) a krásné české město blízko německých hranic. Už ve středověku bylo důležitým místem na cestě z Prahy do Norimberka. Když přijedete do Chebu, jděte se podívat na náměstí. Tady uvidíte 11 originálních domů ze 13.–15. století a můžete si představit, jak žili lidé v té době. A také další krásné domy na náměstí demonstrují, že Cheb byl bohaté město. A pak si prohlédněte Chebský hrad.  Je gotický, z 12. století, a určitě ho najdete. Má totiž Černou věž, která je vidět daleko. A jestli budete mít čas, navštivte taky františkánský klášter, kostel svaté Kláry nebo další památky. Cheb se vám bude líbit.

Video

A na cestě domů se můžete zastavit v lázních. Blízko Chebu jsou tři lázeňská města: Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary.

 

Jih

Prachatice

Prachatice jsou goticko-renesanční město. Podobně jako Cheb bylo už v historii důležitým obchodním místem. Bohatí lidé si postavili na náměstí krásné domy, zdobené sgrafity. Kolem města, dnes už v centru, najdete hradby, které město chránily. Nejlépe je uvidíte z věže kostela svatého Jakuba, ten je hned vedle náměstí. A pak je můžete obejít a seznámit se s celým městem. Najdete tu taky zajímavé muzeum krajky.

Video

Na cestě z Prachatic jeďte ještě na Libín. To je kopec a na něm je rozhledna. Uvidíte z ní celé okolí, a když bude dobré počasí, taky Alpy.

 

Východ

Zelená Hora

Zelená Hora je místo blízko města Žďár nad Sázavou. Najdete tady unikátní barokní kostel svatého Jana Nepomuckého z 18. století. Postavil ho geniální architekt Jan Blažej Santini-Aichel. A rozhodl se, že ho postaví absolutně originálně. Hlavním symbolem je číslo 5 a hvězda s pěti cípy (protože na místě, kde zemřel Jan Nepomucký, se objevilo pět hvězd). Kostel má pět vchodů, pět kaplí, pět oltářů atd. Kostel je dominanta celého kraje, a proto se na něj jezdíme dívat dodnes. Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. 

Video 

Cestou ze Zelené Hory můžete ještě navštívit například zámek Žďár.

 

Cestou potkáte spoustu Čechů. Češi mají rádi svou zemi. Rádi si s vámi budou povídat (česky) o zajímavostech a tradicích Česka. Přečtěte si, na co si dát v konverzaci pozor.

Přečtěte si taky první část článku Chci poznat Česko.

A která místa v České republice máte rádi vy?

31. července 2018

Tento článek v anglické verzi

About the Author

Jitka Pourová administrator

    Leave a Reply